ЖФК СЛОГА ЗЕМУН

INFO 03/06/2022

Спартаку фудбалски куп Србије за жене у сезони 2021/2022

Слогине диве нису успеле да се домогну трофеја и тиме изненаде јавност и шампиона државе ЖФК Спартак Суботица. Наша екипа је порежена од екипе Спартака са 5 : 0 чиме је тим са сервера Србије објединио титуле. И поред кадровских проблема са повредама и жутим картонима наше играчице су пружиле одличан отпор шампиону државе и учеснику лиге шампиона. Већ у првом минуту Слогине диве су преко Ане Трутић имали прилику да изненаде Спартак али је шанса отишла у неповрат. У наставку је Спартак преузео контролу и дошао до заслужене победе и још једног трофеја у сезони. Иза слоге, шефа стручног штаба Марине Шишковић и играчица, можемо рећи да је ово била одлична сезона. Имали смо доста кадровских проблема током сезоне (повреде, корона вирус, картони). Одлићан старт на почетку сезоне који нисмо успели да одржимо. Одиграли смо неколико утакмица које ће се дуго памтити, победа против Машинца на почетку пролећне сезоне 2:0, победа против Црвене Звезде такође 2:0, победа у полуфиналу купа против Машинца 1:0 итд. Постали смо једна од четири најбоље екипе која годинама обезбеђује учешће у плеи-оф-у, самим тим и опастанак у Суперлиги, а ове сезоне смо у купу отишли корак даље. Сада идемо на заслужени одмор. Слогине диве су у овој сезони показале и доказале да су достојне грба које носе и да у нову сезону идемо са оптимизмом и вером да можемо и хоћемо да направимо корак више.
INFO 02/06/2022

Слогине диве стигле у Бачку Тополу

Слогине диве стигле су данас у Бачку Тополу где ће сутра на стадиону СЦ ТСЦ у финалу купа Србије за жене одмерити снаге са Суботичким Спартаком. Осим кадровски проблема(Андријана Тришић, Тијана Баточанин - повређене, Николина Милић - жути картон) тим по тренерском палицом Марине Шишковић спремне и у одличном расположењу се спремају за изазов који ће имати у финалу купа Србије. Одрађен је тренинг на велелепном зданју СЦ ТСЦ. Део атмосфере можете погледати унутар секције Галерија.
INFO 30/05/2022

Слогине диве против Спартака за... ...трофеј купа Србије

Играчице Спартака успеле су да на тешком гостовању подно јужне трибине стадиона "Рајко Митић" дођу до победе над домаћим тимом ЖФК Црвена Звезда минималним резултатом од 1:0. Гол је постигла Живана Ступар пре краја меча. Ово ће бити пети меч ове сезоне између Слоге и Спартака. У претходна четири сусрета играчице Спартака су биле боље. Финале се игра у Бачкој Тополи на стадиону СЦ ТСЦ, 03/06/2022 у 20 часова.
ИНФО 28/05/2022

Полуфинале купа Србије за жене ЖФК Слога Земун - ЖФК Машинац

1 : 0

По тешком, кишовитом и хладном времену Слогине диве успеле су да се после 37 година пласирају у финале купа Србије. Утакмица старих ривала била је и поред лошег времена, динамична и равноправна. Машинац је био боља екипа у првом полувремену, имали су пречку и пар узгледних прилика. Слога је у наставку сусрета одиграла одлично друго полувреме и као награда за то био је погодак у самом крају меча. Победоносни погодак постигла је Марија Дабић у 84. минуту. До краја сусрета Слога је успела да сачува резултат и пласира се у толико чекано финале. Пре свега честитке за девојке које су избориле пласман у финале. Све честитке и стручном штабу на челу са Марином Шишковић која је успешно водила тим до великог успеха у последње време.
ИНФО 21/05/2022

ЖФК Земун - ЖФК Слога Земун

1 : 10

ЖФК СЛОГА ЗЕМУН је славила против ЖФК Земун у 1/4 финала купа Србије. Врло јака утакмица, високог интезитета са пуно борбе и дуел игре. Коначан резултат 1:10 за ЖФК Слога Земун. Голове су постигле, Мaрија Дабић (5), Милица Поповић (2), Злата Милановић (2), Николина Милић (1).

1 : 10

ИНФО 05/03/2022

ЖФК СЛОГА ЗЕМУН - ЖФК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

2 : 0

ЖФК СЛОГА ЗЕМУН је славила у 13. колу Супер лиге Србије за жене. Пуно шанси на обе стране током читавих 90 минута. Врло јака утакмица, високог интезитета са пуно борбе и дуел игре. До првог поготка ЖФК СЛОГА ЗЕМУН је стигла у 86. минуту, а до другог у 90. минуту после лепе акције. Оба гола постигла је млада и талентована Нина Матејић. Честитке девојкама на нова 3 бода.
ИНФО 26/02/2022

ЖФК СЛОГА ЗЕМУН - ЖФК МАШИНАЦ

2 : 0

ЖФК СЛОГА ЗЕМУН је славила у дербију 12. кола Супер лиге Србије за жене. Обе екипе су у меч ушле изузетно мотивисано. Свих 90 минута се играло врло динамично и борбено. Голове за ЖФК Слогу су постигле: Нина Матејић у 7. минуту и у 85. минуту Емилија Живковић. Честитке девојкама на залаганњу и приказаној игри. Одличан старт ЖФК Слоге у другом делу сезоне.